Homme algaval turismimessil Tourest on kohal ka Seto kuningriigi esindus

2015.a Seto kuningriigis valiti ülemsootskaks Jane Vabarna.

FOTO: Harri A.Sundell

12.-14. veebruarini toimuval turismimessil Tourest tutvustavad setod selle aasta suursündmusi, eelkõige XXIII Seto kuningriiki ja XIV Leelopäeva, ning Seto Külävüü uusi arendusi ja ehedaid tegemisi. 

Seto Külävüü võrgustik kutsub messile häälestuma juba varem. Kuni reedeni, 12. veebruarini saavad Setomaa sõbrad Visit Setomaa lehel osaleda Facebooki mängus, kus on kokku 14 erinevat auhinda.  

Setomaa tegemisi tutvustavad messil Setomaa sootskad ja giidid, Taarka Tarõ, Värska vald ja Setomaa Turism. Messil pakutakse külalistele Seto kuningriigi meistri sõira ja piirakut, müügiletil on Setomaa uuemad väljaanded ja CD-plaadid.

Touresti laval tutvustab reedel sootska Annela Laaneots Obinitsa kogemust soome-ugri kultuuripealinnana. Laupäeval tutvustab Ülle Pärnoja laval uut Setomaa reklaamfilmi ja loositakse välja Facebooki mängu auhinnad. Pühapäeval tutvustab Seto instituudi kirotaja ja Setomaa giid Helen Külvik uut Seto kirävara sarja raamatut „20 aastaka Seto kuningriike“.

Seto Külävüü marsruudi tõmbenumbriteks on ehedad tooted ja teenused. Ka sel aastal on marsruudil mitmeid uusi arendusi. Värska sanatooriumil valmib uus ravilakorpus, mis võimaldab külalistel raviteenuseid paremini nautida. Kolm aastat kostipäeval ehk Setomaa kohvikutepäeval osalenud Toomemäe talu avab sel suvel kohviku juba suvel hakul. Obinitsas tegutseb esimest hooaega uus kohvik Iti Leevävabrik ja Tsiistres on avatud Tsiistre teemaja.