USA plaanib keelata Põhja-Koreasse reisimise

Põhja-Korea lipp

FOTO: DENIS BALIBOUSE/REUTERS/Scanpix

Ühendriigid kaaluvad võimalust keelata turisina Põhja-Koreasse reisimise, kuna nad usuvad, et see on nende kodanike jaoks liialt riskantne.

Ühtlasi soovivad nad muuta keerulisemaks ka kõikide muude viisadega Põhja-Koreasse reisimist. Kui soov sinna reisimiseks on endiselt olemas, tuleks saada selleks spetsiaalne viisa, mida tavaturistidele ei anta, vahendab Reuters.

Viimse kümne aasta jooksul on Põhja-Koreas kinni peetud vähemalt 17 Ühendriikide kodanikku, mis andis alust ka sellise seaduseelnõu algatamiseks. Samuti on viimasel ajal pinged kahe riigi vahel järjest kasvanud, mistõttu usutakse, et Põhja-Koreal on üha suurem huvi Ühendriikide kodanikke kinni pidada.

Hetkel hoitakse Põhja-Koreas kinni nelja Ameerika Ühendriikide kodanikku. Kim Hake Song ja Kim Sang Dok on mõlemad seotud Pyongyangi teadus- ja tehnoloogiaülikooliga. Neid kahtlustatakse vaenulike tegude kordasaatmises. Lisaks on kinnipidamisasutustes veel 22-aastane Otto Warmbier, sest ta varastas hotellist propagandaplakati ning sai sellest eest karistuseks 15 aastat sunnitööl ja 62-aastane misjonär Kim Dong Chul.